PROJE KONSEPTİ

Çubuklu'da yer alan Mesa Orman; sırtını şehrin oksijen depolarından biri olan 1.5 milyon metrekarelik İstanbul Kent Ormanı'na yaslıyor.

Mesa Orman Yaprak
İstanbul'un en temiz havasına sahip olan bölgede, güne temiz orman havasıyla başlamak; metropolde yaşayan herkesin ortak hayalinin burada gerçekleşmesini sağlıyor.
Mesa Orman

"İki renk vardır. Doğa kelimesi, en güzel karşılığı bu iki renkte bulur. Yeşil ve mavi."

Projenin tam ortasında konumlanan ve avlu olarak nitelendirebileceğimiz iç bahçesi, Mesa Orman'ı huzurlu ve sakin bir atmosfere kavuşturuyor.

Mesa Orman Yaprak
Özel peyzajı, yeşili; su yolları da maviyi elinizi uzatsanız dokunacağınız mesafeye getiriyor.
Mesa Orman

Dairelerin büyük çoğunluğunun güney cepheli olması avantajıyla yeşil evin içine dolarken, orman seyrine doyum olmayan güzelliğini tüm saflığıyla sergiliyor.

Mesa Orman Yaprak
Kuzey cepheli daireler ise çocuk oyun alanlarını ve spor sahalarını görerek, cıvıl cıvıl bir manzaraya tanıklık ediyor.
Mesa Orman Görsel

"Açık havanın iyileştirici gücü evinizde."

Mesa Orman'ın yeşil ile kurduğu derin bağ, kaotik metropol yaşamı için etkili bir panzehir.

Kişi başına düşen en yüksek yeşil alan metrekaresine sahip Mesa Orman’nın bahçe katı daireleri, yeşili hemen kapınınzın dışına getirerek yorucu bir günün ardından çimlere yalın ayak basarak tüm negatif enerjiyi üzerinizden atma imkanı sağlıyor.

Mesa Orman Yaprak
Bunun yanı sıra, tamamı balkonlu daireler, enfes manzaraları ile açık havanın keyfini sevdiklerinizle doyasıya çıkarmanız için eşsiz bir ortam sunuyor.
Mesa Orman Görsel

"Sadece 219 daire. Butik bir yaşam, sürdürülebilir bir gelecek."

Dış cephede kullanılan geniş cam tasarımlar; evinizin içinde sonsuzluk hissi yaratırken hem çevredeki doğa manzarasının iç mekanlara dolmasını sağlıyor hem de gün ışığından en iyi düzeyde faydalanmanıza imkan tanıyor.

Mesa Orman Yaprak
Tüm mekanik sistemlerin zeminin altına konumlandırıldığı Mesa Orman’da sadece ısıtma değil, soğutma da merkezi olarak sağlanarak bina dışındaki klima ünitelerinin yapay görüntüsü ortadan kaldırılıyor.

Yüksek izolasyona sahip olan dış cepheler, düşük karbon salınımı sağlıyor. Elektrik sarfiyatı da minimuma indirilerek, kurgulanan yaşam alanının sürdürülebilir bir dünya hedefi ile uyumlu olması sağlanıyor.
Mesa Orman Görsel

"Kendi huzurlu, yanı başı dopdolu bir dünya."

İç dünyasında yakalayacağınız huzurlu ve aktif yaşam, projenin dışına çıktığınızda da sizi sarmaya devam edecek. Hemen yanınızda bulunan Acarlar Mahallesi'nin çevresinde gelişen alanlarda; yeni nesil kafeler, gurme restoranlar, butik mağazalar, spor aktiviteleri ve eğitim olanakları ile ailenizin tüm ihtiyaçlarını karşılayabileceksiniz.

Mesa Orman Yaprak
Ayrıca Mesa Orman’ın yola, köprülere ve Çubuklu - İstinye Feribotu’na yakınlığı sayesinde, dilediğiniz an İstinye Park AVM’ye ya da Buyaka AVM’ye giderek, alışverişe dair her şeyi birarada bulabileceksiniz.
Mesa Orman Görsel

Mesa Orman'da yeniden canlanan komşuluk ilişkileri, sizi tabiatın en saf haliyle yeniden buluşturuyor.

Mesa Orman Yaprak
Yakın çevresinde ve bitişik nizamında başka proje yer almayan Mesa Orman'da en yakın komşularınızı ormandaki ağaçlar, kuşlar ve doğal göl oluşturuyor.
Mesa Orman Görsel